Zakódování kanálů Nova a Prima ve vysokém rozlišení (HD)

Poskytovatelé kanálů Nova a Prima si kladou za podmínku, že distribuce signálu jejich stanic v HD rozlišení zařazených do naší nabídky Pro začátek bude kódovaná.

Co se tím pro vás změní?

Nyní na své televizi sledujete všechny stanice zařazené do nabídky Pro začátek, i když k televizi nepoužíváte žádné dekódovací zařízení. Po zakódování signálu těchto stanic bude možné tyto HD stanice sledovat jen s použitím CA modulu nebo set-top-boxu. Pokud k televizoru již používáte CA modul nebo set-top-box, pak se pro vás nic nemění.

Kterých stanic se změna dotkne?

 • Nova HD
 • Nova 2 HD
 • Nova Action HD
 • Nova Cinema HD
 • Nova Gold HD
 • Prima HD
 • Prima COOL HD
 • Prima KRIMI HD
 • Prima LOVE HD
 • Prima MAX HD
 • Prima ZOOM HD

Co se nemění?

Změna se nedotkne žádných dalších kanálů z nabídky Pro začátek. Tedy SD verze vyjmenovaných stanic budete mít i nadále k dispozici nekódovaně. Zcela bez zásahů zůstane i nabídka DVB-T, která je složena ze čtyřicítky stanic v SD rozlišení a je dostupná pro všechny televizory v domácnosti vybavené DVB-T tunerem. Změny nijak nepostihnou ani dvanáct analogových kanálů dostupných pro všechny televizory v domácnosti. Nic se nemění pro službu Selfnet TV (i její dřívější variantu Interaktivní televizi), zde jsou vždy kódované všechny kanály.

Co udělat pro to, abyste mohli sledovat zakódované kanály?

1. Objednat si Selfnet TV

Selfnet TV je interaktivní televize, která vám nedovolí zmeškat žádný pořad. Kromě televize (se set-top-boxem) je dostupná i na vašich mobilních zařízeních a PC. Pokud zvolíte Selfnet TV v kombinaci s internetem, získáte obojí včetně set-top-boxu do pronájmu za výhodnou cenu od 550 Kč měsíčně.

2. Zakoupit nebo pronajmout si CA modul nebo set-top-box

CA modul je nejvýhodnějším řešením v případě, že váš televizor je vybaven CI slotem a DVB-C tunerem. CA modul pak nahrazuje set-top-box a nemusíte se tedy starat o další ovladač navíc. CA modul si můžete pronajmout za 49 Kč měsíčně nebo koupit za 1 299 Kč.

Pokud váš televizor nemá CI slot, pak budete potřebovat set-top-box. Ten si můžete pořídit do pronájmu za 69 Kč měsíčně nebo koupit za 2 299 Kč.

Pokud budete chtít nově použít CA modul nebo set-top-box k nabídce Pro začátek a sledovat tak HD kanály Nova a Prima na druhém a dalším televizoru v domácnosti, pak je třeba počítat se zvýšením měsíční útraty o 50 Kč za každý takový televizor v domácnosti.

Viz Ceník a Poplatek za další zařízení v domácnosti

Pokud se pro žádnou z nabízených možnosti nerozhodnete, budete i nadále mít možnost sledovat vyjmenované kanály v SD rozlišení.

Kdy změna proběhne?

 • 11. září v Bohuslavicích, Bukovanech, Kosticích, Kyjově, Mutěnicích, Prušánkách, Skoronicích, Svatobořicích – Mistříně, Vlkoši
 • 2. října v Ivančicích, Moravských Bránicích, Moravském Krumlově, Neslovicích, Nových Bránicích, Oslavanech, Padochově, Popůvkách, Radosticích, Rosicích a Veselce (Troubsko)
 • 23. října v Kunštátě, Tišnově, Hrušovanech u Brna, Hustopečích, Jiříkovicích, Modřicích, Popicích, Strachotíne, Šlapanicích, Telnici, Vojkovicích, Žabčicích, Židlochovicích

Využijte nová přijímací zařízení naplno!

Pokud se rozhodnete pro zakoupení přijímacích zařízení nebo Selfnet TV, budete moci využít nově rozšířenou paletu kanálů, ze kterých si můžete poskládat programovou nabídku podle svého gusta se službou Mých 5, Mých 10 nebo Mých 15. Za cenu od 120 Kč měsíčně si můžete vytvořit pětici, desítku nebo patnáctku kanálů podle vlastního výběru.

Kompletní sestavu kanálů, ze kterých můžete nyní vybírat, najdete zde.

Pokud budete mít jakýkoliv dotaz nebo budete chtít objednat telefonicky, obraťte se na linku Zákaznického centra 533 383 335 kdykoliv, funguje nepřetržitě.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Procházením tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Další informace