Vypnutí analogového vysílání

Je to již více než 7 let, kdy se na území naší republiky vypnul poslední vysílač pro přenos analogového televizního vysílání. Selfnet má analogové vysílání dostupné stále, a to pro zákazníky služby Digitální televize. Brzy se však s analogovým vysíláním budeme loučit i my...

Díky analogovému vysílání, které je doplňkovou službou naší služby Digitální televize, můžete na starých CRT televizorech sledovat až 12 kanálů ze základní programové nabídky Pro začátek. Jelikož analogové vysílání klade velké nároky na frekvenční prostor v síti Selfnet, rozhodli jsme se tento prostor uvolnit pro modernější a domácnostmi preferované služby.

Abyste měli ještě dostatek času se na tuto skutečnost připravit, naplánovali jsme
vypnutí analogového vysílání na 1. říjen 2019.

Koho se tato změna týká?

Vypnutí analogového vysílání se dotkne zákazníků služby Digitální televize, kteří používají starší CRT televizory s analogovým tunerem. Pokud televizi sledujete na televizorech s naším dekodóvacím zařízením (set-top-box nebo CA modul), nebo pokud Váš televizor disponuje DVB-C nebo DVB-T tunerem, vypnutí analogového vysílání vás neovlivní.

Co máme udělat, abychom o televizní kanály nepřišli?

Je několik možností:

  1. Pokud Váš starý CRT televizor disponuje i DVB-T tunerem, přepněte na něj. Rázem budete mít k dispozici více než 35 kanálů ze základní programové nabídky Pro začátek.
  2. Rovněž si můžete zakoupit nebo pronajmout náš DVB-C set-top-box, díky kterému budete mít základní programovou nabídku Pro začátek kompletní (set-top-box Technibox K1 CSP - prodej zařízení za 2299 Kč, pronájem zařízení za 69 Kč/měsíc).
  3. Pokud využíváte i naše internetové připojení, můžete přejít na Balíček, v rámci kterého získáte cenově výhodnou kombinaci internetového připojení a interaktivní televize Selfnet TV (Balíčky dostupné od 550 Kč, více informací naleznete zde. Pro lepší představu se můžete podívat na krátké video o Selfnet TV).
  4. A samozřejmě musíme zmínit i jednorázovými náklady náročnější, ale pohodlnější variantu – pořízení televizoru s DVB-C nebo DVB-T tunerem.


A co bude s infokanálem? Bude dostupný?

Lokální infokanály jsou a nadále budou dostupné těm zákazníkům, kteří je nyní sledují prostřednictvím našeho dekódovacího zařízení (set-top-box nebo CA modul).

Aby o lokální infokanál nepřišli ti zákazníci, kteří jej sledují prostřednictvím analogového vysílání, jednáme nyní se zástupci obcí o zpřístupnění lokálních infokanálů ve standardu DVB-T.


Není tu odpověď na mou otázku. Co teď?

Pokud budete mít jakékoliv dotazy, volejte kdykoli Zákaznické centrum Selfnet, tel. 533 383 335.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Procházením tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Další informace