LCN

LCN (z anglického Logical Channel Numbering) je funkce, díky které se kanály v televizoru seřadí dle přesně daného pořadí, které určuje poskytovatel televizní služby. Tato funkce je k dispozici i u naší služby Digitální televize (DVB-C standard).

Funkce LCN je součástí většiny novějších televizorů, u některých typů je možné ji povolit nebo zakázat (v nastavení televizoru – sekce Vyhledávání kanálů nebo Kanály). Informaci o dostupnosti funkce LCN najdete v uživatelské příručce vašeho televizoru.

Pokud funkci LCN povolíte, pořadí kanálů se aktualizuje automaticky dle poskytovatele televizní služby. Pokud funkci LCN zakážete, televizní kanály si můžete řadit sami a poskytovatel televizní služby vámi nastavené pořadí kanálů neovlivní. 

Funkci LCN podporují i dva set-top-boxy z naší nabídky – TechniBox K1 CSP a TechniStar K4 ISIO. Set-top-box TechniBox K1 CSP funkci LCN podporuje automaticky, u set-top-boxu TechniStar K4 ISIO můžete v nastavení boxu funkci LCN povolit nebo zakázat (Hlavní menu → Vyhledávání kanálů → Vyhledávání nastavení).

Nastavené pořadí kanálů u služby Digitální televize najdete v tomto přehledu (PDF soubor).
 

Zákaznické centrum
Nejste si jistí? Volejte naše zákaznické centrum 533 383 335

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Procházením tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Další informace