Viasat Epic: Epické nedělní večery

Jak si zpříjemnit předvečer pracovního týdne? Od neděle 10. dubna tu bude jedna nová příležitost. Na kanálu Viasat History odstartuje programový blok Viasat Epic, zaměřený na dramatické ztvárnění historických událostí a příběhů. Na své si díky poutavému dramatickému zpracování přijdou nejen pravověrní milovníci historie a dokumentů.

Cílem Viasat Epic je obohatit programovou skladbu kanálu Viasat History. Ta je založená na dokumentární a faktografické tvorbě. Viasat Epic nabídne divákům dramatizované příběhy zasazené do věrných historických reálií. Důraz je současně kladen i na přesné historické skutečnosti a souvislosti. Součástí bloku Viasat Epic budou také adaptace známé literární klasiky.

Adaptace Ponurého domu od Charlese Dickense

Viasat Epic budete moci sledovat v premiéře každou neděli na kanálu Viasat History v hlavním večerním vysílacím čase ve 21:00 s reprízami v sobotu a neděli.

Prvním premiérovým pořadem v rámci Viasat Epic bude 3dílný politický thriller 37 dní – Cesta k 1. světové válce. Seriál sleduje očima politických vůdců a vysokých státních úředníků tragickou řadu neodvratných událostí od zavraždění arcivévody Františka Ferdinanda 28. června 1914 po vyhlášení války mezi Velkou Británií a Německem 4. srpna.

Život prvních kolonistů v Austrálii sleduje seriál Vykázáni

Od 1. května mohou diváci napjatě sledovat 7dílný seriál Vykázáni (Banished). Ten vypráví příběh první kolonie britských vyhnanců v Austrálii na konci 18. století. Británie tehdy do Sydney vyhostila odsouzené zločince, sirotky, prostitutky, tuláky a jiné nežádoucí osoby. Pouhých sto vojáků mělo za úkol střežit tisíc vězňů a na jednu ženu zde připadalo pět mužů. Mezi vyhnanci byli i přátelé Elizabeth, Tommy a James. Prozrazení tajného milostného vztahu prvních dvou spustí řadu událostí, která vede k vyostření nepřátelství mezi idealistickým guvernérem Phillipem a majorem Rossem, který se domnívá, že jediná šance na přežití je vládnout železnou pěstí.

Seriál Ponurý dům (Bleak House), který budete na Viasat History moci sledovat od 19. 6. 2016, je věrnou adaptací klasického díla Charlese Dickense. Napínavý, dynamický příběh se točí okolo mrazivě krásné Lady Dedlock s temným tajemstvím a nelítostného advokáta Tulkinghorna, který se snaží její tajemství odhalit. Štědrý John Jarndyce, který se potýká se svojí minulostí, a jeho dva svěřenci Richard a Ada jsou stejně jako Lady Dedlock zapojeni do nechvalně proslulého případu Jarndyce vs. Jarndyce, jehož konečné řešení přinese jedné straně pohádkové bohatství. Tulkinghorn postupně odkrývá tajemnou minulost Lady Dedlock a odhalí tajemství, které navždy změní jejich život a které je stejně neuvěřitelné jako vyústění případu Jarndyce.

Viasat Epic můžete sledovat od 10. dubna na stanici Viasat History, kterou najdete v naší programové nabídce Rodina.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Procházením tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Další informace