Funkce LCN – logické řazení kanálů

3. 8. 2020

U služby Digitální televize zítra spustíme funkci LCN – logické seřazení kanálů. 

Televizní kanály budou seřazené podle programové nabídky Selfnet, na začátku najdete stanice z nabídky Pro začátek a pak následují kanály z ostatních programových nabídek. Přehledný seznam pozic televizních kanálů najdete v tomto PDF přehledu

U některých typů televizí je možné funkci LCN povolit/zakázat. Když máte funkci LCN u vaší televize povolenou, pořadí kanálů se aktualizuje automaticky. Pokud funkci LCN zakážete, stanice jsou seřazeny abecedně. Máte-li vytvořený a uložený vlastní seznam kanálů, pak vámi nastavené pořadí kanálů nebude nijak ovlivněno.

Nejste si jistí, jestli vaše zařízení funkci LCN podporuje? Podívejte se do nastavení televize (sekce Ladění nebo Kanály). Informaci o dostupnosti funkce LCN najdete také v uživatelské příručce vaší televize. 

Funkci LCN podporují i dva DVB-C set-top-boxy z naší nabídky: 

  • TechniBox K1 CSP – funkci LCN podporuje automaticky.
  • TechniStar K4 ISIO – funkci LCN lze povolit nebo zakázat (Hlavní menu → Vyhledávání kanálů → Vyhledávání nastavení).

Funkce LCN bude dostupná pouze u služby Digitální televize v DVB-C vysílání, seřazení kanálů se tedy neprojeví u doplňkového vysílání v DVB-T standardu.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookies. Procházením tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Další informace